Hyperborea Heliopolis – projekcia súhvezdia Oriónu

Tradícia Starého Egypta vo svojich letopisoch zachovala informácie o „palácoch bohov“, ktoré v „Časoch Prvej histórii“ existovali niekde na severe našej planéty pred tým, než to bolo zničené obrovskými záplavami. Najmä, podľa „textov staviteľov“ starobylého egyptského chrámu v Edfu, bol prvý chrám bohov prvýkrát umiestnený na mieste „Duat ‚n Ba“ a „bol orientovaný podľa Orionu“.

Jednou z hlavných úloh, ktoré si pre vedecko – expedičnú sezónu na rok 2017 stanovila expedícia Medzinárodného klubu vedcov, bola: pokúsiť sa nájsť na severe Ruska na ostrovoch v Bielom mori (kde bol predtým podľa pozemnej projekcii súhvezdia „Orión“ lokalizovaný severný pozemský Duat), stopy tých istých Palácov Bohov, o ktorých sa zmieňujú „Texty staviteľov“ Edfu. 26. septembra 2007 bola táto úloha úspešne splnená. Na jednom z najkrajších ostrovov Bieleho mora boli objavené a predbežne preskúmané zrúcaniny mesta – grandióznej stavby postavenej presne podľa pravidiel pre stavbu svätýň v …pre-dynastickom Egypte. Toto starobylé mesto na ostrove v Bielom mori ruskí vedci pomenovali „Severným mestom Slnka“ – Sererným Heliopolisom.

Trochu skôr, v lete roku 2007, na inej skupine ostrovov Bieleho mora ruskí vedci našli „Kruh bohov s obrovským kamenným trónom“, čo je ešte veľkolepejšia starobylá svätyňa, ktorá sa nachádza na 14 ostrovoch, ktorá si môže oprávnene nárokovať titul prvého „Paláca Boha s Veľkým Trónom v jeho vnútri“, ako sa to takto uvádza v „Textoch staviteľov „Edfu.

Zrejme mali pravdu:

– niekdajší egyptský občan, vynikajúci francúzsky intelektuál 20. storočia, zakladateľ školy ezoterického tradicionalizmu, filozof a matematik René Guenon (Sheikh Abdulvahid Yahya) tvrdil, že „egyptský Heliopolis bol len odrazom, náhradou skutočného Heliopolisu, nordického hyperborejského Heliopolisu“;

– aj americký vedec a historik William F. Warren vo svojej vynikajúcej knihe „Nájdený ráj na Severnom póle“ upozorňuje čitateľa na skutočnosť, že skôr „existoval nebeský Anu alebo On, Heliopolis, ktorého sa východná strana svetla a západná strana svetla často spomínali.

PS: Kvôli chýbajúcemu štatútu štátnej ochrany ostrovného územia Bieleho mora v Rusku a z dôvodu ochrany tohto jedinečného komplexu starobylých pamiatok, ktoré sú najväčším kultúrnym dedičstvom nielen Ruska, ale celého sveta, pred vandalmi, ruskí vedci neuverejňujú fotografie najdôležitejších starovekých artefaktov, ktoré sa našli v Bielom mori a ani neoznamujú ich geolokáciu. A žiadajú intelektuálov, aby to pochopili…