Zabudnutý sviatok – Sviatok vody Vodokres

Pripomeňme si zabudnutý sviatok. 

Zabudnutý sviatok – sviatok vody Vodokres.

Voda sprevádza človeka po celý život. Plod sa začína vyvíjať práve v plodovej vode. Voda sa stáva nevyhnutnou súčasťou tela po celú dobu jeho bytia. V závislosti od veku a pohlavia je to 45-70%.

Sviatok Vodokres pripadá v Lete 7530 na 40. Bejliet (18.januára od 19:00 do 19.januára do 18:59 ). Sviatok je zvýraznený splnom Mesiaca.

V tento deň naši Predkovia odprevadili Koľadu, ktorý sa vrátil domov na bielych saniach. Pri tejto príležitosti sa veľkej pocty dostalo vode, ako zdroju života.

Názov sviatku súvisí s Nebeským Ohňom – inak nazývaným ,,Kres´´ (Kríž), ktorý bol jedným s uctievaných symbolov. Symbolom kríža zdobili okná a dvere svojich domov.

Naši Predkovia poznali čarovnú silu vody v tento deň a naplno ju využívali. Zásobili sa ňou na dlhšiu dobu, naberali ju pre chorých,  do čistého snehu namáčali plátno.

Na očistu nielen fyzického tela, ale aj duchovného a všetkých astrálnych tiel, sa vykonával kúpeľ – človek sa trikrát ponoril do vody.  Pokiaľ bola voda zamrznutá, vysekal sa do nej otvor v tvare kríža.  

Voda vo všetkých zdrojoch získava neuveriteľné vlastnosti – je to skutočná Živá voda. Priamo pozorovateľná (a merateľná) je zmena kyslosti v rozmedzí 8,4 – 10,5 pH, stáva bezfarebná a sladká. Voda, ktorá je načerpaná v túto dobu, má blahodarné účinky na organizmus. Poskytuje antioxidačnú ochranu, stabilizuje krvný tlak, zlepšuje metabolizmus.

Vodu, nazbieranú v tento deň, je možné skladovať, pričom si svoje výnimočné vlastnosti zachová dlhodobo. Nezmení  svoju farbu ani chuť.

Využime dar, ktorý nám dáva príroda. Poďme sa poprechádzať a nadýchať sa čerstvého vzduchu – aj v ňom sú stopy vody. Naberme si túto vzácnu tekutinu a odložme ju na neskôr. Najvhodnejsšia je studnička, alebo prameň, kde voda voľne vyteká zo zeme. Po 19.00 máme možnosť využiť vzácne vlastnosti vody naplno. Tí odvážnejší môžu využiť silu prírodných zdrojov a ponoriť svoje telá do vody pri splne Mesiaca. Menej odvážnym zostáva teplá vaňa, alebo sprcha. Stále je to voda, ktorá očisťuje a posilňuje.

Buďme zdraví, ako Voda.